HAKKIMIZDA

 

Vücudumuzun optimum sağlık için bütün besin türlerine makul miktarda ihtiyaç duyar. Günümüz şartlarında birçok kişi vücudunun ihtiyaç duyduğu vitamin, mineral ve enerji gereksinimini karşılayacak şekilde beslenmemektedir.

Bitkilerin, canlıların beslenmesine olan katkısının yanı sıra, içerdikleri çok sayıda farklı kimyasal madde nedeniyle doğrudan veya dolaylı olarak bizim sağlığımız ve bağışıklık sistemimiz üzerinde de etkileri vardır. Bitkilerin bu yönü binlerce yıldır hastalıkların tedavisi amacıyla insanlar tarafından kullanılmaktadır. Günümüz birçok hastalığın tedavisinde modern tıbbın istenilen noktaya ulaşamamış olması; şeker hastalığı, kanser, yüksek tansiyon ve romatizmal hastalıklar gibi bazı hastalıklarda, kişinin ilaç kullanmaya bağımlı hale gelmesi ve bu hastalıkların tedavisinde kullanılmakta olan kimyasalların çok sayıda yan etkiye sahip olması dünya genelinde tıbbi bitkilere olan ilgiyi arttırmaktadır.

Kimyasal ilaçlara ilave olarak bitkisel destek ürünlerinin kullanılmasının hastalıkların tedavisinde önemli fayda sağladığı yapılan bilimsel araştırmalar ile ortaya konmuştur. Yine kanser başta olmak üzere birçok hastalığın tedavisinde en çok bitkiler üzerinde durulmakta, bu konuyla ilgili gerek Avrupa`da gerekse Amerika`da çok sayıda araştırma yapılmaktadır.

Tıbbın ve insani yaklaşımın temeli, insanları hastalandıktan sonra tedavi etmeyi değil, onların hastalanmamasını sağlamayı, sağlıklı ve uzun bir yaşam sürdürmelerine destek olmayı gerektirir. Her zaman için insanları hastalıklardan korumak tedavi etmekten daha kıymetlidir. Sağlığımızı korumak için bitkiler eşsiz bir kaynaktır.

 

BİTKİSEL GIDA TAKVİYELERİNDE NEDEN AFYE?

Gerek bitki florası gerekse bilgi mba dissertation writing birikimi olarak birçok ülkenin ilerisindeyiz. Dünya standartlarında bitkisel gıda takviyeleri üreten AFYE, 1995 yılından itibaren üniversitelerdeki akademisyenlerden de aldığı destekle, gelenek ve deneyime dayanan bilgileri modern bilimin süzgecinden geçirerek çalışmalarına, ürün yelpazesini genişleterek devam etmektedir.

Önemli ayrıcalıklarımızdan birisi ürünlerimizin tamamının kendi kültürümüzde yer alan kaynaklardaki bilgi ve tecrübeler esas alınarak geliştirilmesidir. Ürünlerimizde tat ve koku nedeniyle kullanımı güç olabilecek bazı bitkilerin kullanımını zahmetsiz ve kullanılacak miktarı da standart hale getirmek için bitkisel kapsül kullanılmaktadır. Halk arasında yaygın olarak kullanılsa da klinik kontrollü çalışmalarla desteklenmeyen bitkiler kullanılmamaktadır.

İnsan sağlığına ve çevreye duyarlı %100 doğal ürünler üretilmektedir. Hammadde olarak sadece bitkileri ve bitki ekstreleri (özütü) kullanılmaktadır. Hayvansal jelatin içeren kapsüller kullanılmamaktadır. AFYE bitkisel gıda takviyeleri olarak, doğanın sağlığımıza olan eşsiz katkısını sizlere sunmayı hedefliyoruz.

Timur Gürgan
Serkan Altınova Ahmet Tuncay Turgut Işılay Nadir Mahir Özmen Orhan Akın Ertuğrul Akşahin Erol Koç Nezihi Küçükarslan Suat Canbay Deniz Ulaş Orkun Cemiloğlu Ebru Yüce Çağlayan Aksu